Připojení IP kamery - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Modul kamery AXIS připojitelné do počítačové sítě se dodává pouze ve verzi pro připojení pomocí kabelu UTP (RJ45 CAT5). Domovské stránky IP kamery a kompletní podpora je na těchto stránkách, bohužel ale není v českém jazyku. Proto stručně český návod je na této stránce.
IP síťová kamera      
   - obj. kód:1000

Použité typy kamer:
AXIS 206          (2005 - 2007)
AXIS 207          (2007 - 2009)
AXIS M1011     (2009 -.2013)
AXIS M1013     (2014 - ....)


Připojení IP kamery s UTP kabelem:

Starý typ Axis 206, Axis 207

Nový typ Axis M1011

Kamera je v modulu vrátného připevněna pomocí šroubu M4 k držáku, který umožňuje v úhlu do 10 st. nastavit směr kamery - přihnutím držáku. Dále je modul vybaven napájecím obvodem, který využívá napáječ pro spínače (připojení na svorku "12V" na základním modulu NUDVx a pomocí plochého kabelu vedoucího k rozšiřujícím modulům tlačítek napájí vlastní kameru.
Takže pro HW připojení je třeba:

1. připojit kabel UTP (RJ45,CAT5) do modulu kamery,
2. připojit plochý kabel od modulu UDVxx do napájecí destičky v modulu kamery
3. mít napájecí modul propojený s kamerou (napájecí jack 1,35)
Pro softwarové připojení (připojení se na kameru z PC) je třeba:
1. mít kameru připojenou do počítačové sítě - viz. obrázek vedle
2. spustit na některém počítači v síti TENTO program


3. na zadní straně kamery je výrobní číslo - napište do prvního řádku (část už je předvyplněna)
4. do druhého řádku zapište IP adresu kamery s ohledem na invenci vaší lokální sítě (nejlépe vám ji určí váš správce sítě) např. 192.168.1.90
5. potvrďte za nějakou dobu se provede nastavení IP adresy v kameře.
Dále pokračuje část už společná pro všechny počítače v síti, které se chtějí připojit na IP kameru. IP kamera je WEBový server, který má správu velkého množství nastavení, kam se vstupuje po přihlášení heslem (lze vypnout) a základní stránku s obrazem z kamery.
6. spusťte svůj internetový prohlížeč, a do řádku s adresou napište nastavenou IP adresu kamery (např. 192.168.1.90), budete vyzváni k zadání jména a hesla, pozor při vyplnění, vzápětí budete vyzváni k přihlášení a musíte použít stejné jméno a heslo. Pokud zapomenete heslo nebo jméno, tak musíte udělat firemní nastavení - viz. Pozn. dole.
7. po síti se začne natahovat stránka z kamery, ale při prvním spuštění na kterémkoli počítači budete vyzváni k instalaci kodeku pro zobrazení obrazu z kamery. Vše potvrďte, bohužel kodek není podepsán u Microsoft, tak nezbývá než souhlasit s instalací nepodepsaného... po chvilce se vám již objeví obraz z kamery (nyní můžete zaostřit a případně nasměrovat viz. obrázek nahoře)

Pozn.Pokud jsou s připojením nějaké problémy, tak držte zmačknuté ovládací tlačítko a připojte napájení, kamera se uvede do firemního nastavení.

Poslední změna: 22.2.2018
JR2011-2017
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky