Připojení - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Připojení

Připojení

Pro základní funkci stačí pouze připojit telefonní linku – svorka (vpravo) označená "LINE". Připojuje se stejným způsobem jako kterýkoliv telefon na libovolnou pobočku ústředny. Obvody vrátného se napájí z telefonní linky, takže pro hlasovou komunikaci již není nutné nic připojovat.

Pokud je třeba používat spínač, tak je nutné připojit na svorku "12V" střídavé napětí min. 10Vst - max. 18Vst nebo stejnosměrné napětí min. 12Vss max. - 24Vss.

Zatížení tohoto zdroje záleží na připojeném elektrickém zámku (0,5A – 1,0A), v případě zapnutí vytápění desky tento proud stoupne o 150mA. V praxi většinou vyhoví střídavý napáječ 12V/1A (AC) nebo stejnosměrný 12V/1A (DC).

Zapojení svorky kontaktů spínače je naznačeno na obr. Označení "NO" znamená v klidu rozpojený kontakt, "COM" znamená společný vývod (střední) a  "NC" znamená v klidu spojený kontakt. Kontakt spínače je galvanicky izolovaný od ostatních obvodů vrátného. Varianty připojení zámku je na obrázku.

V žádném případě se nesmí spínat přímo síťové napětí 120V nebo 230V !!! Potřebu ovládat síťové spotřebiče je nutno řešit pomocí stykače (výkonové relé)


Vytápění desky má dvě pozitivní funkce, jednak vyhřívá elektroniku v zimě při teplotách pod -20st (většina součástek s rozšířeným teplotním rozsahem má zaručované parametry od  a jednak při venkovní instalaci při prudkém střídání teplot a vyšší vlhkosti vzduchu při zapnutém vytápění NEdochází ke kondenzaci vody na základní desce vrátného a je tak zaručena jeho spolehlivá funkce.

Poznámka: Vrátný Brave SlimDP je navržen tak, že je možno na svorky 12V připojit 10-18V AC nebo 12-24V DC (nezáleží na polaritě). Vytápění desky je opatřeno regulátorem, takže při vyšším napětí se nepřepalují odpory

Poslední změna: 8.1.2024
JR2011-2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky