Pomoc při instalaci - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pozor na PoE!!!
PoE je aktiní podle normy  IEEE802.3af a tak lze použít všechny síťové switche, injektory apod. nezávisle na výrobci. Nelze použít tzv. napáječe PoE firem určených pro jeden konkrétní výrobek (IP kamery, WiFi routery apod.).


IP adresa - nelze zobrazit WEBstránku od vrátného
IP adresa vrátného je od výrobce (a také výchozí) nastavena na 192.168.1.250 . Pokud se při instalaci nacházíte v jiném síťovém segmentu (= NEZAČÍNÁ 192.168.1.xxx) tak je nutno nastavit ve vašem PC v nastavení sítě ve vlastnostech protokolu TCP/IP buď dočasně nebo jako alternativní konfiguraci IP adresu na např. 192.168.1.245 . Pak lze nastavit parametry vrátného včetně IP adresy a po restartu VoIP modulu ve vrátném se můžete připojit na WEBstránku vrátného již na nové adrese (Vaše PC je nyní již v původním nastavení sítě).
POZOR: DIP přepínač 2 musí být v poloze "off"


Vrátný je napájený pouze PoE - jak připojit zámek
Zámek lze připojit k IPDP bez dalšího napájecího adaptéru, když je IPDP napájený PoE při splnění podmínky: Zámek musí být nízkoodběrový - max. 350mA při 12V DC.

Zde je obrázek jak jednoduše připojit elektrický zámek napájený PoE


Upgrade firmware
Nový firmware stahnete na WEB Alphatech, soubor je archivován ZIP. Stažený soubor musíte nejprve rozbalit z archivu programem např. "PowerArchiver". Výsledný soubor *.firmware použijte k upgrade firmware - uložte jej někde ve Vašem PC např. na plochu. Na WEB stránce IPDP vrátného v položce Servis - Aktualizace firmware - vybrat vyberete soubor *.firmware a klikněte na uložit.


Příprava stylu, jazyková podpora

 
Soubor stylu je soubor HTML. Formátování WEBové stránky je obsaženo v tomto souboru. Předpokladem je základní znalost HTM jazyka. Pro přehlednou editaci je doporučeno použít program PSPad, znaková sada musí být UTF8. Hlavička tohoto souuboru musí být  <!--VIPM Style 3--> . Nelze použít subory stylu z jiného modelu vrátného.
Příprava obrázku loga – rozměry kolem 200px, jméno musí být logo.*, formát je JPG,GIF,BMP,PNG, ale je doporučeno použít GIF s možností průhlednosti – logo není vsazené v obdélníku, ale spojí se s pozadím – například logo.gif

Tvorba nového jazyku je doporučena tímto způsobem. Nejprve proveďte export jazykového souboru (jazyková verze exportovaného souboru je současně vybraný jazyk – vlaječka vpravo nahoře). Tento soubor přejmenujte na nový jazyk a otevřete v textovém editoru (doporučen je PSPad). Znakovou sadu nastavte na UTF8 a proveďte překlad. Hotový soubor uložte (jméno souboru je jazyk a extenze žádná) a do vrátného importujte.


Více informací a podrobnosti jsou v manuálu !

Poslední změna: 8.1.2024
JR2011-2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky