Připojení - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
IP BOLD se skládá ze základní desky s různým vybavením. K základní desce lze připojit jednu (obsahuje 1 nebo 2 tlačítka) nebo dvě tlačítkové desky (celkem max. 4 tlačítka). Dále je možno ve verzi TK (s klávesnicí) k základní desce připojit numerickou klávesnici.
 
Připojení UTP kabelu (Ethernet, LAN, síť)
Základní deska je stejná pro všechny modely IP BOLD a pouze se liší osazením kamerového modulu. Standardně je vybavena modulem PoE (podle normy IEEE802.3af), konektory pro připojení tlačítek a klávesnice, čtečkou MikroSD karet a dvěma spínači (první relé má vyvedeno přepínací kontakt [NO COM NC] a druhé relé pouze spínací kontakt [NO COM]).
 
Označení "NO" znamená v klidu rozpojený kontakt, "COM" znamená společný vývod (střední) a "NC" znamená v klidu spojený kontakt. Kontakty obou spínačů jsou galvanicky izolované vzájemně i od ostatních obvodů IP Bold.
 
Pro IP BOLD je doporučeno použít napájení pomocí PoE technologie (podle normy IEEE802.3af) nebo střídavé napětí min.11Vst - max.15Vst nebo stejnosměrné napětí min.12Vss - max.18Vss. které se připojí na svorku "12V". Odběr IP BOLD je max.300mA. Tento zdroj lze použít zároveň pro napájení zámku (zámků), pak je třeba počítat ještě s odběrem elektrického zámku. V praxi většinou vyhoví střídavý / stejnosměrný napáječ 12V/1A÷2A.

 
IP BOLD je vybaven obvodem pro napájení po UTP kabelu – PoE. Pokud máte síťový switch vybaven napájením PoE, nebo vlastníte napáječ PoE (krabička velikosti síťového adaptéru vložená do přívodu UTP kabelu - podle normy IEEE802.3af), tak již pro funkci vrátného nepotřebujete napájení 12V.
 
Pokud používáte elektrický zámek pro otevření dveří, tak musíte pro napájení zámku použít napájecí zdroj (pouze v obvodu s kontakty relé), nebo použít nízko odběrový zámek a pak pro napájení zámku požít výstupní svorku „12V output” (7). Při napájení PoE je zde 12V/300mA k dispozici.
 
Pozor, je třeba zaručit, aby nemohly být aktivní oba elektrické zámky zároveň. Toho lze dosáhnout např. Synchronizací spínačů a nastavit postupné otevírání dveří (nastavení je popsáno dále v kapitole nastavení spínačů)
Poslední změna: 8.1.2024
JR2011-2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky