Pomoc při instalaci - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pozor na PoE!!!
PoE je aktiní podle normy  IEEE802.3af a tak lze použít všechny síťové switche, injektory apod. nezávisle na výrobci. Nelze použít tzv. napáječe PoE firem určených pro jeden konkrétní výrobek (IP kamery, WiFi routery apod.).

Pokud je vrátný napájený PoE, tak je galvanicky spojený s tímto zdrojem a hrozí zničení vrátného, pokud k němu připojíte např. uzemněný měřící přístroj (osciloskop...) nebo mikropájku (zpravidla je uzemněná).
Kontakty obou spínačů jsou galvanicky oddělené, ale výstup 12V pro osvětlení vizitek nebo připojení nízkoodběrového zámku je galvanicky spojený se zdrojem PoE a proto při instalaci je třeba věnovat více pozornosti, aby obvod zámku neměl nikde svod na zem.


IP adresa - nelze zobrazit WEBstránku od vrátného
IP adresa vrátného je od výrobce (a také výchozí) nastavena na 192.168.1.250 . Pokud se při instalaci nacházíte v jiném číslování (= NEZAČÍNÁ 192.168.1.xxx) tak je nutno nastavit ve vašem PC v nastavení sítě ve vlastnostech protokolu TCP/IP buď dočasně nebo jako alternativní konfiguraci IP adresu na např. 192.168.1.245 . Pak lze nastavit parametry vrátného včetně IP adresy a po restartu VoIP modulu ve vrátném se můžete připojit na WEBstránku vrátného již na nové adrese (Vaše PC je nyní již v původním nastavení sítě).
POZOR: DIP přepínač 3 a 4 musí být v poloze "on" jinak se nová IP adresa po restartu modulu přepíše zpět na výchozí IP adresu = 192.168.1.250.


Z telefonu nelze otevřít zámek
Zmačknutí tlačítka na telefonu se přenáší mnoha způsoby a dva z nich detekuje IP vrátný. Pokud z telefonu v hovoru s vrátným nelze otevřít zámek, tak je třeba prověřit zda kód pro sepnutí relé z telefonu se shoduje s vámi voleným. V dalším kroku si ověřte, zda číslo spínače odpovídá zapojení elektrického zámku. Po přijmutí kódu vrátní potvrdí detekci krátkým zvukovým signálem. Nyní jsme ve vrátném již prověřili vše co lze a problém je třeba hledat (jak je v první větě) ve způsobu přenosu zmáčknutí tlačítka telefonu. Na obrázku je příklad z nastavení DTMF v SIP protokolu z jednoho SIP telefonu.

Jsou dva možné způsoby přenosu -
1. v RTP kanálu nebo
2. V SIP info.

3. od verze 2.36 FW je možno používat DTMF inband

Vrátný je napájený pouze PoE - jak připojit zámek
Zámek lze připojit k IPDP bez dalšího napájecího adaptéru, když je IPDP napájený PoE při splnění podmínky: Zámek musí být nízkoodběrový - max. 350mA při 12V DC.

Zde jsou obrázky jak jednoduše připojit zámek:
1. k Slim IPDP
2. k IPDP 1145 modular


Stažení LOG souboru
Tlačítko "Základní LOG" nebo "Rozšířený LOG" zobrazuje do jakého stavu se LOG přepne, tzn. vidíte "Rozšířený LOG" tak je přepnuto do základního LOG a naopak, stručně řečeno přepnutý máte takový LOG, který nevidíte napsaný na tlačítku.
Klikněte na "Stáhnout soubor záznamů" - soubor se uloží na Vámi vybrané místo. Soubor má koncovku ".BIN", tuto je nutno přejmenovat na ".TAR". K rozbalení archivu "tar" použijte např. program "PowerArchiver". Soubor z archivu opatřete koncovkou ".TXT". Poslední upozornění je na to, že textový soubor nemá standardní zakončení řádků. Pro spolehlivé zobrazení je vhodný např. program "PSPad".

Upgrade firmware
Nový firmware stahnete na WEB Alphatech, soubor je archivován ZIP. Stažený soubor musíte nejprve rozbalit z archivu programem např. "PowerArchiver". Výsledný soubor *.update použijte k upgrade firmware - uložte jej někde ve Vašem PC např. na plochu. Na WEB stránce IPDP vrátného v položce Servis - Aktualizace firmware - vybrat vyberete soubor *.update a klikněte na uložit. V okně se budou vypisovat informace o průběhu upgrade (když se zobrazí 100% tak je průběh v cca polovině) konec poznáte, že se dolní části objeví tlačítko Restart. Klikněte na Restart, po restartu bude IPDP pracovat s novým firmware. Tento nástroj pro přepis novější verzí firmware je společný pro modul VoIP i modul vrátného, po koho je nový firmware určen se automaticky detekuje podle hlavičky v souboru. Dále se tímto nástrojen nahrávají grafické styly WEB prostředí – barvy, písma, logo….


Příprava stylu, jazyková podpora
Soubor stylu se skládá ze tří souborů zabalených do archivu ".TAR". Příklad tohoto souboru se stylem Alphatech je
 zde. Pro rozbalení archivu "tar" použijte např. program "PowerArchiver".
První soubor
"upload_fw.sh" je hlavička souboru stylu a tuto prosím neměňte.
Druhý soubor "style.html" je HTML styl v syntaxi HTML, lze měnit velikosti písma, fonty, barvy písma a čar, barvu pozadí. Pro spolehlivé zobrazení je vhodný např. program "PSPad".

Třetí soubor je obrázek (logo Vaší firmy) velikosti do 190x190px ve formátu GIF, JPG, preferujte GIF s nastavením průhledného pozadí, odstraníte tak obdélník kolem Vašeho loga. Obrázek pak přejmenujte na "logo.img"
K zapakování archivu použijte např. program "PowerArchiver", nastavte archiv "tar" a volbu "tarred"
(bez komprese).

Základní soubor pro vytvoření překladu do jiného jazyka. Vychází se z angličtiny nebo češtiny, překlad obsahuje i text Helpu. Název souboru je název jazyku v nabídce, proto nepoužívejte . a extenzi, pro editaci použijte např. program "PSPad". Překládejte pouze výrazy v uvozovkách, zachovejte značky HTML formátování. Znaková sada se nastaví na ISO8859-2.
- základní soubor pro překlad En
- základní soubor pro překlad Cz
Protože nově přidané soubory se při pokusech o překlad budou v nabídce jazyků hromadit, tak
zde je nástroj jak všechny jazyky z modulu VoIP smazat (lang_delete_all.cust) a nahrát defaultní češtinu a angličtinu (lang_set_default.cust)

Režim  2 skupiny čísel
Vysvětlení je na obrázku.

Poslední změna: 8.1.2024
JR2011-2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky